В центрі домедичної допомоги Дніпровського державного університету внутрішніх справ пройшли навчання 50 практичних працівників патрульної поліції Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської областей Національної поліції України. Факультатівні заняття проводилися для двох груп у період з 18.10.2024 по 08.11.2024 рр та з 02.12.2024 по 06.12.2024 рр. Скорочення терміну навчання для другої групи офіцерів патрульної поліції відбулося через необхідність швидкого повернення до своїх обов’язків працівників поліції. Слухачам була надоно можливість подальшого самостійного закріплення матеріалу шляхом повторних проходжень кейсів в OpenLabyrinths. Проведення занять проходило відповідно до плану реалізації проєкту Erasmus+ «Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з надання невідкладної медичної допомоги» (SimS).
Заняття включали теоретичну частину за розробленими для працівників поліції сценаріями в рамках проєкту. Для самостійного вивчення матеріалу в дистанційному форматі були використані кейси на платформі Open Labyrinths.
Практичне відпрацювання алгоритмів надання домедичної допомоги категорії «Перший на місці події» пройшло безпосередньо в аудиторії на спеціальному обладнанні, придбаному завдяки фінансуванню проєкту SimS Erasmus+. Учасники мали змогу продемонструвати отримані знання та за допомогою інструкторів покращити навички швидкого реагування на різні надзвичайні ситуації, пов’язані з необхідністю надання домедичної допомоги, включаючи психологічну підтримку.
Заняття проходили безпосередньо в аудиторії на спеціальному обладнанні, придбаному завдяки фінансуванню проєкту SimS Erasmus+. Учасники мали змогу за допомогою інструкторів відпрацювати самостійно, покращуючи свої навички швидкого реагування на різні надзвичайні ситуації під час яких необхідно визначати стан постраждалих та надавати домедичну допомоги, включаючи психологічну підтримку.
Апробація проєкту передбачала складання тестових завдань для аналізу ефективності навчання. Результати тестування показали, що після опанування матеріалу за методологією сценарій-орієнтоване навчання з використанням можливостей OpenLabyrinths, рівень знань та умінь 25 осіб, які першими пройшли навчання, визначено таким чином: 85-90 балів – 11 осіб; 90-95 балів – 2 особи, більше як 95 балів – 2 особи, 80-85 балів – 9 осіб. І тільки один учасник показав знання на рівні 78 балів. Середній бал склав 84 бали, що говорить про високу ефективність такого методу навчання.
Результати тестових завдань другої групи поліцейських, які пройшли навчання за скороченою програмою, показали, що рівень знань та умінь 25 осіб перед початком занять був наступним: 40-49 балів – 1 людина, 50-59 балів – 7 осіб, 60-69 балів – 7 осіб, 70-79 балів – 8 осіб та всього дві особи набрали більше 80 балів. Середній бал склав 64 що є дуже низьким показником. Після опанування матеріалу за методологією сценарій-орієнтоване навчання з використанням можливостей Open Labyrinths, рівень знань та умінь піднявся до наступних показників: нижче за 60 балів не отримали жоден зі слухачів, до 70 балів набрали 3 особи, до 80 балів набрали 15 осіб та 7 осіб набрали до 90 балів. Середній бал склав 75, що є хорошим показником, враховуючи короткий термін навчання.
— 54