У ДДУВС спільно з ПРООН (UNDP Ukraine) відкрито триденний тренінг «Запобігання та протидія домашньому насильству, зокрема в умовах воєнного стану»

Новини університету

Захід присвячено відпрацюванню питань виявлення та протидії домашньому насильству поліцейськими офіцерами громад, працівниками Служби освітньої безпеки та працівниками патрульної поліції.

Тренінг організовано та проведено Дніпровським державним університетом внутрішніх справ спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні у межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також у межах проєкту «Активізація участі суспільства для покращення безпеки громадян, зміцнення соціальної структури та підвищення стабільності на територіях, що постраждали внаслідок війни в Україні» за фінансової підтримки Уряду Королівства Данії.

Захід відкрили: перший проректор ДДУВС, кандидат технічних наук, доцент Ігор Магдаліна; помічник ректора ДДУВС з гендерних питань, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко та спеціаліст з громадської безпеки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (UNDP Ukraine) Світлана Рижкова.

Основною метою заходу стало зміцнення системи координації, взаємодії представників правоохоронних органів і захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства, а також налагодження механізму допомоги постраждалим, зокрема в умовах воєнного стану. Цільовою аудиторією були представники Національної поліції Запорізької області.

Тренерами заходу виступили представники ДДУВС: доцентка кафедри кримінального процесу, кандидатка юридичних наук, доцентка, майорка поліції, фахівчиня з питань протидії домашнього насильства Аліна Гаркуша та старший викладач кафедри адміністративного права і процесу, фахівець з питань протидії домашнього насильства Микола Репан.

Тренінг проведений у сесійному форматі, під час якого увага учасників була акцентована на: національному законодавстві у сфері запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству, основних принципах та інструментах допомоги постраждалим від домашнього насильства, зокрема в умовах воєнного стану, обмежувальних заходах у системі протидії домашньому насильству, складанні алгоритму спільних дій/заходів у покращенні взаємодії поліції, прокуратури, суду у разі виявлення домашнього насильства, видах державних програм з кривдниками та організації корекційної роботи з кривдниками тощо. Крім того, учасники активно залучалися до практичної складової заходу: інтерактивні дискусії та вправи, рефлексії та робота в групах з вирішенням кейсів.

За результатом проходження навчання учасники отримають сертифікати.

 

 


52