У рамках культурно-просвітницької програми курсанти Дніпровського державного університету внутрішніх справ відвідали низку мистецьких і меморіальних локацій міста.
Курсанти відвідали експозицію «Битва за Дніпро», що знаходиться у межах музею сучасної російсько-української війни. Окрім діорами, присвяченій форсуванню Дніпра під час Другої світової, здобувачі оглянули зал пам’яті, що зберігає свідчення про громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини. Тут представлені фотопортрети та світлини, особисті речі, нагороди, елементи військової форми українців, що загинули під час АТО та повномасштабної збройної агресії рф. Експозицію поділено на кілька секцій: військові, волонтери, медики, переселенці, капелани, преса.
За словами курсантів, екскурсія залишає глибокий емоційний відбиток і вкотре нагадує: історична пам’ять – теж важлива зброя нації. Зали зберігають правду про війну та її наслідки, а імена, історії та особисті речі героїв допомагають сприймати їх не просто цифрами в статистиці, а реальними людьми.
Курсанти побували у Центральній міській бібліотеці Дніпра, де прослухали лекцію про зарубіжні видання та переглянули близько 50 незвичних екземплярів на різну тематику. Здобувачам запропоновано оглянути весняну виставку «Квіткові симфонії», автором якої став живописець Михайло Теребило. У його роботах – переважно жіночі образи та натюрморти з різними квітами.
Особливий захват у курсантів викликала виставка «Magical lady» – порцелянові ляльки з приватної колекції Ельвіри Онискевич. Кожна лялька – літературна героїня відомих класиків, зокрема англійських романів ХІХ століття. Усі мають оригінальне вбрання та до деталей відтворюють образи, описані авторами.
Наостанок курсанти відвідали виставу «Дикий» у театрі одного актора «Крик». Постановку створено дніпровським актором Михайлом Мельником за мотивами повісті Стефана Цвейга «Амок».
— 21