У ДДУВС відзначили День пам’яті жертв політичних репресій

Новини університету

Дніпровський державний університет внутрішніх справ долучився до пам’ятних заходів, вшанувавши загиблих у результаті політичних репресій радянського тоталітарного режиму.

Курсанти ДДУВС разом із представниками влади, правоохоронних органів, духовенства та громадськості зібралися біля Меморіалу жертвам Голодомору та політичних репресій у Дніпрі. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя меморіалу.

На базі університету курсанти відвідали тематичну лекцію «Людина в тоталітарній системі: заручник, жертва, виконавець?». Спікеркою заходу стала наукова співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького Ірина Рева – дослідниця, яка є авторкою науково-популярної книги «По той бік себе: соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій».

Лекторка розповіла про злочини радянської комуністичної системи, зокрема Великий терор 1937-1938 років, а також місця масових поховань розстріляних українців, серед яких були відомі митці й науковці. Вона наголосила, що у одному лише Биківнянському лісі в Києві ідентифіковано останки понад 20 тис. розстріляних за наказом НКВС жертв комуністичного режиму.

Окрему увагу дослідниця приділила ролі дисидентів і правозахисників, таких як Григорій Омельченко, Іван Сокульський, Лесь Танюк, Василь Симоненко, що викривали злочини комуністичної влади, виступали проти порушення громадянських прав та на захист політв’язнів.

«Злочини, які не були покарані, можуть повторитися. Тоталітарна система страшна не лише тим, що вбиває людей, які не підкоряються, але й методами терору, залякування і брехні, що змушують звичайних людей писати доноси та виконувати злочинні накази. Саме тому дуже важливо виконувати закони про декомунізацію, викривати злочини тоталітарних систем, змінювати назви вулиць і населених пунктів», – зауважила музейниця.

 

 


24