Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з невідкладної допомоги

Дніпровський державний університет внутрішніх справ - учасник міжнародного консорціуму проєкту Simulation medicine and Scenario-based learning for emergency care (SimS), у складі якого проєктні групи із Литви, Греції, Іспанії, України. Координатор проєкту Буковинський державний медичний університет.

Основною метою проєкту є вдосконалення системи навчання першої та невідкладної медичної допомоги шляхом впровадження інноваційних інтегрованих навчальних дій, включаючи навчання за сценаріями, симуляційну медицину та компетентну психологічну підтримку у категорії «Перший на місці» відповідно до сучасних міжнародних стандартів.

Конкретним завданням ДДУВС у проєкті є: розвиток системи домедичної освіти в освітньому процесі підготовки поліцейських з використанням сценарного навчання та симуляційної медицини, що сприяє опануванню навичок надання домедичної допомоги особам, які постраждали наслідок злочинів, нещасних випадків, а також особам, які перебувають на місці ДТП в безпорадному або небезпечному для життя чи здоров’ю стані. Проєкт передбачає розробку реалістичних сценаріїв навчання з використанням методології SBL, SM; модернізацію навчальної програми з домедичної допомоги та тактичної медицини шляхом впровадження цих сценаріїв у проведення занять.

Розроблено реалістичні сценарії для поліцейський «Перший на місті події» відповідно до робочого плану проєкту "Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з надання невідкладної медичної допомоги" (SimS), що включають психологічну підтримку постраждалих.

Відзнято матеріали для використання у сценаріях з різних ситуаціях, невідкладних станів при наданні домедичної допомоги в умовах «Перший на місці події».

Відкрито тренінговий центр з надання першої та невідкладної допомоги з використанням методології SBL, SM, сучасного обладнання для проведення занять.

Розглянуто та затверджено науково-методичною радою Дніпровського державного університету внутрішніх справ (протокол від 19.08.2024 № 17) робочу програму факультативного курсу «Перший на місці події» для впровадження методології SBL, SM в освітній процес. Курс пройшов апробацію при проведенні навчання для 50 працівників патрульної поліції Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської областей.

Проведено оцінку ефективності навчання з використанням методології SBL, SM та компетентного психологічного супроводу, яка показала підвищення рівня знань та практичних навичок слухачів.

 

Відео:

Матеріали


379