ЗАПОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ «АКАДЕМІЯ ПОЛІЦІЇ» (м. ЗАПОРІЖЖЯ) ДНІПРОВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

«Академія поліції» ДДУВС

Новини «Академії поліції»

Історія навчального закладу бере початок із 1994 року, коли в умовах погіршення економічної та політичної ситуації в суспільстві постала гостра потреба в підготовці фахівців для правоохоронних органів. Наказом МВС України від 13 вересня 1994 року № 493 в місті Запоріжжя створено Училище професійної підготовки працівників міліції Управління внутрішніх справ України в Запорізькій області. За роки свого функціонування цей заклад підготував більше ніж 12 тисяч молодих правоохоронців.

У період із 1994 по 2017 роки заклад очолювали такі керівники: Бабанін Володимир Васильович (1994-1998 рр.), Сазонов Валерій Іванович (1998-2002 рр.), Безуглий Леонід Олександрович (2002-2008 рр.), Назаренко Микола Миколайович (2008-2014 рр.), Ніколов Андрій Степанович (2014-2017 рр.). Сьогодні заклад очолює Назаренко Микола Миколайович.

2017 року в рамках реалізації концепції реформування освіти в МВС України та згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.03.2017 № 283 «Про організаційно-штатні зміни у вищих навчальних закладах МВС» на базі державної установи «Запорізький навчальний центр підготовки поліцейських» був створений Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Запоріжжя), який став відокремленим структурним підрозділом Дніпровського державного університету внутрішніх справ.

Центр забезпечує організацію первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу в поліції. Навчання проходить відповідно до вимог стандарту професійної (професійно-технічної освіти) з робітничої професії «Поліцейський (за спеціалізаціями)». Термін навчання – 120 навчальних днів. Також Центр здійснює підготовку фахівців у сфері професійно-технічної освіти за професіями 5169 «Охоронник» І–ІV розрядів, 5169 «Охоронець». Термін навчання за професіями: 5169 «Охоронник» – 4 тижні, «Охоронець» – 12 тижнів.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19.03.2020 № 418 затверджено рішення Акредитаційної комісії від 12.03.2020, протокол № 138, яким визнано атестованим Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Запоріжжя) ДДУВС. Це дає право Центру здійснювати освітню діяльність згідно з ліцензованими обсягами прийому протягом
10 років.

 

Основними завданнями Центру є:

– провадження освітньої діяльності (навчально-методична та науково-дослідна робота);

– здійснення організаційної, культурно-виховної, творчої, спортивної та оздоровчої діяльності;

– забезпечення умов для виконання слухачами навчальних планів, підготовка їх до професійної діяльності;

– організація курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу в поліції, підвищення кваліфікації й перепідготовки молодшого складу поліції;

– організація харчування та побуту слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу в поліції, курсів підвищення кваліфікації й перепідготовки молодшого складу поліції;

– формування у слухачів спеціальних знань та навичок, необхідних для виконання завдань, покладених на працівників поліції;

– упровадження в навчальний процес передового світового досвіду представників професії з використанням новітніх інформаційних технологій;

– формування у слухачів курсів первинної професійної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу в поліції, а також у молодшого складу поліції громадянської позиції, патріотизму, честі та гідності, готовності до захисту прав і свобод громадянина та суспільства;

– виховання морально, психічно і фізично загартованих працівників органів Національної поліції, формування соціально зрілих особистостей із високим рівнем правової свідомості, загальної та правової культури;

– співпраця з практичними підрозділами Національної поліції України з метою підвищення якості практичної складової освітнього процесу.

 

Директор Запорізького центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Запоріжжя) Дніпровського державного університету внутрішніх справ Назаренко Микола Миколайович.

Назаренко Микола Миколайович
Назаренко Микола Миколайович

Керівний склад Центру:

заступник директора Центру Бойчук Сергій Миколайович;

заступник директора Центру – завідувач відділення навчально-методичної роботи майор поліції Копанєв Юрій Володимирович.

 

Структурними підрозділами Центру є:

– відділення навчально-методичної роботи;

– відділення організації служби;

– відділення забезпечення діяльності.

 

Освітній процес здійснюється у 15 спеціально обладнаних відповідно до спеціалізації аудиторіях, що містять переносні та стаціонарні мультимедійні комплекси та екрани; спеціалізовані аудиторії з вогневої підготовки, з первинної домедичної підготовки, кримінального права тощо оснащені плакатами, інтерактивними стендами. Також активно використовуються: лекційна зала (на 61 місце), комп’ютерний клас (на 22 місця), лазерний тир (на 3 напрямки стрільби), стрілецький тир (на 4 напрямки стрільби), зала для проведення занять з рукопашного бою, спортивна зала.

Під час проведення практичних занять використовуються різні методи та форми навчання: відпрацювання практичних навичок у малих групах, парах, відпрацювання сценаріїв, поліцейських квестів. Заняття з тактичної підготовки проводяться з використанням можливостей навчального полігону, який складається з окремих змодельованих майданчиків: «Катівня», «Незаконне поховання», «Житловий будинок», «Навчальний автомобіль», «Кав’ярня», «Чергова частина», «Зупинка громадського транспорту», «Поліцейська станція», «Блок-пост», «Виборча дільниця», «Огляд підвального приміщення» та «Огляд покинутої будівлі».

Із метою підвищення ефективності освітнього процесу в стрілецькому тирі виготовлено й установлено тренажер для відпрацювання навичок стрільби з автомобіля, який рухається, та рухомі мішені. Створено інтерактивний навчальний майданчик «Огляд житлового будинку», який складається з двоповерхового будинку, обладнаного відеокамерами та навчальної аудиторії з проєктором та приладом відеозапису. Під час відпрацювання тактичних сценаріїв слухачі мають можливість у режимі online спостерігати за діями тактичної групи, а після завершення за допомогою відеозапису оцінювати правильність дій та аналізувати можливі помилки.

У Центрі активно функціонує інститут кураторства. Кураторів навчальних груп призначають із числа педагогічних працівників, основним їх завданням є організація та здійснення освітнього й виховного процесів.

Серед слухачів за підсумками тижня проводять змагання на звання «Краща група», критеріями якого є: успішність групи за навчальною програмою, стан службової дисципліни, участь у громадському житті Центру.

У Центрі запроваджено проведення спартакіади з різних видів спорту, зокрема військово-прикладних. Під кожний вид змагань видається доручення та складається відповідне положення. Закінчуються змагання урочистостями, під час яких відбувається нагородження переможців.

 

Контакти:

Директор Центру Микола НАЗАРЕНКО
електронна пошта: zpvtcpa@dduvs.edu.ua

Заступник директора Центру – завідувач відділення навчально-методичної роботи майор поліції Юрій КОПАНЄВ

Завідувач відділення забезпечення діяльності підполковник поліції Андрій ШЕВЧЕНКО

Завідувач відділення організації служби капітан поліції Дмитро ОВЕРЧЕНКО

Місце знаходження Центру: пр. Науки, буд. 26, м. Дніпро

 

Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання

 


89 408