Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ постійно дбає про розвиток освітніх програм у відповідності до міжнародного наукового досвіду. З цією метою розвивається низка спільних проектів університету з закордонними партнерами. Сьогодні керівництво, викладачі та курсанти зустрілися з пані Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцою Джамич та директоркою Центру захисту дітей і молоді Загреба Горданою Бульян Фландер.

Ректор ДДУВС Андрій Фоменко поінформував гостей про можливості університету, досвід міжнародної співпраці, унікальні тренінгові центри, інноваційні методи викладання, які постійно впроваджуються у навчальний процес у відповідності до європейських освітніх стандартів вищої освіти.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

«Розвиток міжнародної діяльності – невід’ємна складова успішного європейського авторитетного університету, тому ми завжди раді новим зустрічам та перспективним проектам», – звернувся до гостей Андрій Євгенович, висловивши надію на подальшу співпрацю, як у сфері спільних наукових розробок, підготовки кваліфікованих кадрів, так і реалізації соціальних українсько-хорватських проектів, спрямовані на подолання суспільно-негативних явищ, зокрема жорстокого поводження з дітьми в сім’ях та освітньому середовищі.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

«Ми хоч і відносно молодий навчальний заклад, втім маємо унікальні напрацювання та розробки, якими наші викладачі та тренери готові ділитися зі світом. Ми прагнемо йти тільки вперед, розвиватися та переймати передовий європейський досвід заради підвищення конкурентоспроможності наших випускників, задля повсякденного інноваційного розвитку професорсько-викладацького складу», – додав ректор.

Пані Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич висловила надію, що сьогоднішня зустріч в університеті стане початком плідної співпраці.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

«Між нашими країнами дуже багато спільного. У нас є досвід, яким прагнемо поділитися. Ми можемо вчитися один в одного», – сказала Аніца Джамич.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

Проректорка з наукової роботи Лариса Наливайко презентувала хорватським колегам лабораторії та тренінгові центри навчального закладу, розповіла про їх унікальні функціональні можливості. Більш детально Лариса Романівна розповіла про особливості проектів «Стоп булінг» та «Поліна». Поінформувала і про авторські дисципліни з гендерного напряму, які були розроблені фахівцями вишу та успішно впроваджуються у навчальний процес.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

Після офіційної зустрічі гостям показали залу судових засідань та психотренінговий комплекс.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

Далі директорка Центру захисту дітей і молоді Загреба Гордана Бульян Фландер спілкувалася зі студентами університету на тему «Сучасні тенденції та ризики, пов’язані з насильством». Професорка розповіла, що перший хорватський реабілітаційний центр для маленьких жертв насилля з’явився у Ховатії 17 років тому і саме вона ініціювала його створення.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

Лекторка привезла на зустріч з майбутніми юристами та психологами дніпровського вишу презентацію з дитячими малюнками, у них закарбовано майже двадцятилітній досвід Хорватії у сфері захисту прав дітей.

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

«Наразі в Європі кожна п’ята дитина потерпає від сексуального насилля, кожна третя – від фізичного, – сказала Гордана Бульян Фландер. – До створення реабілітаційних центрів залучали громадськість, психологів, представників юстиції, ЗМІ. Нині маємо багатий досвід спілкування з дітьми, які пережили сексуальні травми чи фізичне насилля. Готові поділитися ним із українськими колегами, зокрема, з вашим університетом».

Нові концептуальні пріоритети у рамках міжнародного співробітництва

Варто зазначити, що цей досвід є вкрай важливим для Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, адже незабаром на його базі буде відкрито новий навчальний тренінговий центр на кшталт хорватської моделі «барна хуз». Там студенти та курсанти, майбутні психологи, судді, адвокати, правоохоронці, будуть вчитися надавати кваліфіковану допомогу маленьким жертвам сексуального і фізичного насилля.