У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ сьогодні завершився перший етап тренінгу «Права людини, гендерна рівність, попередження та реагування на гендерно-зумовлене насильство». Двадцятеро ювенальних, дільничних та патрульних поліцейських із Запоріжжя стали першими, хто долучився до тренінгу. Подробиці – далі.
Серед тренерів – заступник начальника управління дільничних офіцерів поліції – начальник відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству Департаменту превентивної діяльності Василь Богдан, програмний аналітик ООН Жінки Олександр Бай, заступник начальника відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Яніна Приємська, а також старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Микола Репан.
У рамках тижневого тренінгу поліцейські підвищували рівень знань щодо питань гендерної рівності, стереотипів та упереджень, вивчали міжнародну нормативно-правову базу з питань гендерно-зумовленого / домашнього насильства.
Ознайомлювали учасників тренінгу і з повноваженнями суб’єктів громади, які здійснюють заходи з попередження домашнього насильства, та механізмами взаємодії поліції із державними органами. Окрім цього, правоохоронці аналізували ключові соціально-психологічні особливості осіб, які постраждали від домашнього чи гендерного насильства.
Як зазначає Василь Богдан, за 9 місяців з моменту впровадження новацій у Кримінальний кодекс України на розгляд до суду було скеровано 328 кримінальних проваджень за статтею 126-1 ККУ – Домашнє насильство. З них у Дніпропетровській області – 27.
З початку 2019 року до поліції надійшло 102420 заяв щодо вчинення домашнього насильства, з них – 7718 у Дніпропетровській області.
«Для того щоби подолати проблему домашнього насильства, усі суб’єкти, які їй протидіють, повинні максимально якісно виконувати свою частину обов’язків і при цьому дуже чітко взаємодіяти. Далеко не останню роль відіграють місцеві органи влади, в тому числі об’єднані територіальні громади. Саме на їхні плечі покладені такі завдання, як створення притулків для жертв, а також мобільних груп соціальної та психологічної допомоги», – підкреслив Василь Володимирович.
Програмний аналітик ООН Жінки Олександр Бай зауважує: тренінг передбачає вивчення теорії та застосування отриманої інформації на практиці. Для цього у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ діє інтерактивна кімната. Саме тут поліцейські моделюють різноманітні ситуації.
«Згідно з дослідженнями, кожна третя жінка постраждала від певного виду насильства. Це проблема, яка й досі не вирішена у всьому світі. До того ж, далеко не у 100% випадків жертви насилля звертаються до поліції. Наше завдання – разом із правоохоронцями опрацювати питання гендерної рівності та стереотипів, а також виокремити глибинні причини, які й зумовлюють вчинення домашнього насильства», – розповів Олександр Бай.
За результатами тренінгу учасникам вручать сертифікати. Другий етап занять розпочнеться вже наступного тижня. Нюанси реагування на факти гендерно-зумовленого та домашнього насильства будуть опрацьовувати діючі поліцейські з Донецької та Луганської областей.
Тренінг упроваджується структурою «ООН Жінки» в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
— 1 571