Медики – справжні герої, які на своєму фронті ведуть боротьбу за життя. Фельдшери, реаніматологи, хірурги на собі відчули жахіття війни. Дистрес, розгубленість, відчай та пригніченість є природними проблемами, що виникають у складних умовах, і такі реакції зрозумілі для лікарів в умовах війни. Саме цій категорії населення працівники відділення психологічного забезпечення Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ надають фахову психологічну допомогу.
Кризове консультування, надання екстреної та класичної допомоги, психопрофілактична робота. І це далеко не весь перелік послуг, які пропонують психологи закладу освіти медичним працівникам регіону. За місяць цією активністю вже скористалося 44 особи – представники різних медичних установ.
У ході роботи здійснюється необхідна психологічна допомога за запитом. Лікарі у супроводі психологів опановують сучасні техніки самодопомоги та саморегуляції, стабілізують свій психоемоційний стан, відпрацьовують травми, які вони отримали під час перебування в умовах особистої небезпеки.
Проведення сеансів аутогенного тренування стало можливим завдяки функціонуванню на базі закладу освіти сучасно обладнаного психотренінгового центру. Фахівці відділення психологічного забезпечення переконані, у такому місці відвідувачі, які жили та працювали в умовах постійного стресу, можуть почувати себе у повній безпеці.
«Для нас робота з медичними працівниками є дуже важливою та відповідальною. Лікарі рятують життя в умовах війни, ми в свою чергу намагаємося стабілізувати їхній психоемоційний стан. Допомагаємо випускати та відпускати емоції, щоби наші рятівники в білих халатах завжди були в ресурсі», – говорить завідувач відділення психологічного забезпечення Сергій Вишневський.
— 347