«Сучасні інформаційні технології в діяльності Національної поліції України»

За такою назвою у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар, організований кафедрою економічної та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції та кафедрою інформаційних технологій Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти.

Відкрила захід та привітала учасників науково-практичного семінару проректор, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко, яка наголосила, що питання інформаційної та економічної безпеки, протидія кіберзлочинності та розкриття злочинів правоохоронними органами із застосуванням інформаційних технологій є актуальними питаннями в діяльності Національної поліції України, особливо під час військового стану.

Учасниками науково-практичного семінару стали понад 170 осіб: науковці, практичні працівники, здобувачі вищої освіти.

Серед спікерів заходу – провідні вчені Національної академії внутрішніх справ (м. Київ), Львівського державного університету внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Національного університету «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя), НДІ інформатики і права Національної академії правових наук України, Донецького державного університету внутрішніх справ (м. Кропивницький), Слов’янського університету в Республіці Молдова (Республіка Молдова, м. Кишинів), Академії економічної освіти Молдови (ASEM) (Республіка Молдова).

Експертами також виступили працівники практичних підрозділів: Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Дніпропетровській області, Департаменту кіберполіції Національної поліції України (м. Дніпро), Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, відділу превенції Дніпровського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області, СВГ ВП Покровського РУП ГУНП в Донецькій області, відділу супроводження програм інформатизації та роботи із відкритими даними Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Луганській області, центру кримінальної аналітики Національної академії внутрішніх справ (м. Київ).

Учасниками науково-практичного заходу були обговорені актуальні питання інформаційної підтримки підрозділів Національної поліції в умовах воєнного стану, тіньові цифрові технології як загроза національній безпеці, правове забезпечення діяльності та інформаційна підтримка фахівців Національної поліції, розкриття злочинів скоєних на територіях військового протистояння, окремі аспекти правового регулювання війни у кіберпросторі під час воєнного стану, інформаційні технології та їх вплив на економічну безпеку України, використання правоохоронними органами інформаційних технологій у протидії злочинності тощо.

За результатами проведення наукового заходу учасниками схвалені відповідні рекомендації щодо вирішення обговорюваних на заході актуальних питань.