«Збережемо наш скарб – рідну мову»

За такою назвою у Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відбувся круглий стіл. У рамках співпраці до заходу долучилися представники бібліотеки та здобувачі вищої освіти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Відкрила зустріч директорка бібліотеки Надія Титова. Вона привітала присутніх зі знаковим для кожної національності днем. Акцентувала, що на Дніпропетровщині проживають представники понад 130 національностей, тому обласна бібліотека зберігає й популяризує мови різних народів.

Далі присутні змогли насолодитися виступом Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» та студенток Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Артисти виконували пісні різними мовами.

Під час круглого столу курсанти мали можливість поспілкуватися з представниками національних діаспор, що діють на території області.

Спікерами виступили голова ГО «Кримсько-татарський культурно-освітній центр у м. Дніпро Кемал Мустафаєв, голова обласного товариства греків «Патріда» Дмитро Алманов, голова Дніпровського ромського об’єднання «Свої люди» Василь Білоус, голова обласного товариства німців «Відергебурт» Володимир Райнберг, директор обласного центру грузинської культури «Сакартвело» Бежан Гваджаіа.

Учасники заходу читали вірші Тараса Шевченка грузинською мовою, Лесі Українки – німецькою, розповідали про кримськотатарську, ромську, польську, болгарську, грецьку.