«Організаційно-правове забезпечення підрозділів превентивної діяльності Національної поліції»

За такою назвою на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся Всеукраїнський круглий стіл. Його провели з ініціативи навчально-наукової лабораторії з дослідження проблем превентивної діяльності.

Захід об’єднав понад 100 науковців та практиків із різних регіонів України: Київської, Дніпропетровської, Чернігівської, Донецької, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської областей. Серед представлених організацій – Верховна Рада України, Міністерство внутрішніх справ України, центральні та територіальні органи Національної поліції України, органи прокуратури, а також заклади вищої освіти МВС та МОН України.

Відкрили захід та звернулися до учасників проректор ДДУВС Лариса Наливайко і декан факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Олексій Камишанський. Модератором круглого столу виступила старший науковий співробітник навчально-наукової лабораторії з дослідження проблем превентивної діяльності Ірина Дрок.

У процесі дискусії науковці обговорили проблемні питання, що стосувалися особливостей діяльності та управління підрозділами превентивної спрямованості Національної поліції в умовах воєнного стану. Розглянули інформаційне забезпечення діяльності таких підрозділів, торкнулися питань оцінки ефективності правоохоронної діяльності. Окремо зупинилися на роботі підрозділів ювенальної превенції щодо недопущення вчинення неповнолітніми особами правопорушень під час дії воєнного стану, а також на запобіганні правопорушенням у сфері обігу вогнепальної зброї. Учасники розглянули актуальний досвід діяльності підрозділів поліції зарубіжних держав під час війни та можливість його імплементації в Україні.

У рамках Всеукраїнського круглого столу свої виступи презентували: професор кафедри поліцейського права Національної академії внутрішніх справ Василь Варивода; завідувач кафедри конституційного права Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Галина Татаренко; головний спеціаліст відділу законодавчого забезпечення та адаптації Департаменту юридичного забезпечення МВС України підполковник поліції Денис Голобородько; начальник сектору моніторингу Прилуцького відділу поліції ГУНП у Чернігівській області Микола Самбор; інспектор відділу службових розслідувань управління головної інспекції ГУНП у Рівненській області майор поліції Олексій Бочковий; професор кафедри публічного та приватного права ННІ права та міжнародно-правових відносин Університету митної справи та фінансів Євген Легеза; доцент кафедри поліцейської діяльності факультету підготовки фахівців для підрозділів поліції Луганського навчально-наукового інституту імені Е.О. Дідоренка Донецького державного університету внутрішніх справ майор поліції Максим Кривонос; доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Львівського державного університету внутрішніх справ Наталія Дідик; викладач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Львівського державного університету внутрішніх справ капітан поліції Олександр Сподинський; доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ старший лейтенант поліції Каріна Пісоцька; старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ФПФППД Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ майор поліції Світлана Рижкова; ад’юнкт кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Анастасія Чепіжко та здобувачі вищої освіти ННІ права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції ДДУВС Михайло Дзюба, Павло Рибінський і Роман Бонлаб.

Завершився круглий стіл виробленням змістовних рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики. Захід дозволив консолідувати зусилля міжнародного співтовариства щодо підтримки України у її боротьбі за власний суверенітет та територіальну цілісність.