Як розслідувати, кваліфікувати та документувати воєнні злочини, курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ дізнавалися на тематичних факультативах.
Під час занять здобувачі розглянули роль та значення кримінального процесуального законодавства в умовах військових конфліктів. Відпрацювали процес збору та аналізу доказів, а також окреслили виклики, з якими стикаються правоохоронці, намагаючись відновити хронологію подій.
Окрему увагу приділено ролі міжнародного права та стандартів у розслідуванні воєнних злочинів. Заняття допомогло курсантам зрозуміти важливість дотримання міжнародного гуманітарного права, розвивати навички аналізу та критичного мислення у контексті правопорушень під час війни, сприяло формуванню професійної етики.
Майбутні правоохоронці практикувалися у протидії колабораціонізму: програма факультативу включала лекцію у галузі права та безпеки, а також вивчення методів ідентифікації колабораційної діяльності. Курсанти обговорювали сценарії, за яких поліція може стикатися з колаборантами, та розробляли стратегії для ефективної відповіді на такі виклики.
Наостанок попрацювали у ЄРДР: вивчили порядок внесення відомостей, структуру та принципи роботи реєстру. Закріпили знання про права та обов’язки учасників досудового розслідування.
Факультативи викликали жвавий інтерес у курсантів. Здобувачі отримали цінні знання та навички, які допоможуть їм у навчанні та подальшій професійній діяльності.
— 166