У Дніпрі завершився п’ятиденний тренінг «Психологічний супровід в екстремальних ситуаціях». Захід ініційований Міністерством внутрішніх справ і проводився за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.
Учасниками тренінгу стали представники Департаменту персоналу МВС України, Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закладів вищої освіти системи МВС.
Тренерами виступили експерти Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.
Вручення сертифікатів відбулося у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.
Відкрив захід ректор університету підполковник поліції Андрій Фоменко. Він зазначив, що тема психологічного супроводу в екстремальних ситуаціях наразі дуже актуальна, а проведення таких заходів сприяє вдосконаленню психологічного забезпечення в діяльності психологів. «Удосконалення професійної компетентності фахівців цієї сфери на підставі вирішення конкретних практичних вправ, вивчення зарубіжних напрацювань у цій сфері – це безцінний досвід для нас. Хочу підкреслити, що Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ і надалі надаватиме фахову допомогу в межах реалізації зазначеного проєкту», – сказав він.
Сертифікати учасникам тренінгу вручили ректор ДДУВС Андрій Фоменко та Національний менеджер проєктів Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко. Вони побажали всім учасникам успішного застосування отриманих знань у своїй професійній діяльності.
Нагадаємо, тренінг ОБСЄ для психологів безпекової сфери стартував у ДДУВС 12 липня. Його мета – удосконалення професійних комптентностей фахівців зі сфери психологічного забезпечення.
Тренінговий курс направлений на опанування фахівцями (психологами) новітніх знань та практичних навичок щодо роботи з психічними травмами, які виникають внаслідок впливу на людину в екстремальних ситуаціях.
Учасники заходу відпрацювали сучасні методи зняття емоційного напруження, боротьби зі стресом шляхом роботи з власним тілом.
Експерти ОБСЄ навчали психологів силових відомств дієвим методам, відпрацьовуючи практичні навички психотерапевтичних втручань.
Особливістю цього курсу стало поєднання теоретичного блоку інформації з практичним відпрацюванням методів. Кожний фахівець отримав можливість перевірити ефективність вказаних методів на собі.
Своїми враженнями від тренінгу поділилися організатори та учасники.
— 833