VIII Міжнародний студентський саміт: переможців визначено!

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ підбили підсумки Міжнародного студентського саміту «Права людини та глобальна безпека».

Захід об’єднав здобувачів вищої юридичної освіти з усієї України та зарубіжних країн. Серед поданих на конкурс наукових проєктів відібрано 15 кращих. Свої заклади освіти представляли 37 студентів та курсантів. Другий день роботи саміту стартував зі звернення ректора університету, доктора юридичних наук, доцента, Заслуженого юриста України, полковника поліції Андрія Фоменка. Він відзначив високий рівень підготовки всіх 10 команд-учасниць, які вже виступили з доповідями. Подякував експертам за цікаві та корисні майстер-класи, зокрема президенту Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» Василю Костицькому за висвітлення актуальної тематики – захист прав людини в умовах воєнних дій. «Попри воєнні дії, учасники саміту та їхні наукові керівники своєю самовідданою та невтомною працею роблять вагомий внесок у формування наукового майбутнього вільної незалежної Української держави», – зауважив ректор. Андрій Євгенович побажав учасникам та гостям успіхів у реалізації поставлених завдань, творчого натхнення, плідних результатів, впевненості у собі та перемоги. З вітальним словом до організаторів та студентів звернувся Президент ВГО «Асоціація українських правників», доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України Василь Костицький. «З давніх-давен відомо, що право – це не тільки міра добра і справедливості, а ще й мистецтво. А наука – це творча діяльність, теж мистецтво, яке працює і мовить, навіть тоді, коли гудуть гармати. І ви, учасники, продемонстрували це. Дуже приємно відзначити, що цей дух свободи та демократії – це відсутність будь-яких комплексів, відсутність страху висловити власну думку», – сказав пан професор та побажав перемоги сильнішому. До вітальних слів також приєднався голова Третього апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун, який відзначив актуальність саміту та його значення для становлення студентської молоді. «Війни закінчуються. Нинішні курсанти та студенти завтра встануть на захист інтересів нашої держави, прав і свобод людини та громадянина, розпочнуть відбудову України. Я щиро сподіваюсь, що знання та навички, отримані в університеті, зокрема на таких заходах, додадуть молоді впевненості та наснаги для подальшої плідної роботи на благо нашої держави, заради верховенства права та демократії», – сказав він. Як розповіла модератор саміту – проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко, протягом 8 років участь у саміті взяли 468 здобувачів вищої освіти у складі 184 команд з України, США, Німеччини, Польщі, Литви, Румунії, Молдови, Грузії, Казахстану та Болгарії. До участі у конкурсі було подано понад 235 проєктів, які представили здобувачі з 56 закладів вищої освіти України та світу. Оцінювали студентські проєкти 115 експертів-практиків, науковців, управлінців, політиків та громадських діячів. Серед тем наукового заходу, які обговорювали учасники: міжнародні стандарти поводження з військовополоненими та їх реалізація в Україні; правові та організаційні аспекти деокупації та реінтеграції Криму; конвенційний механізм міжнародного захисту прав людини в системі ООН; проблеми захисту майнових прав громадян в умовах збройних конфліктів; інформаційна безпека як системо-утворюючий елемент моделі забезпечення національної безпеки країни; колабораційна діяльність у національному законодавстві та міжнародних актах тощо. У рамках проведення саміту провідні фахівці у сфері правознавства провели майстер-класи. Цього року актуальні проблеми юридичної теорії та практики учасникам представили професор кафедри теорії права та держави Київського національного університету імені Тараса Шевченка Василь Костицький, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Василь Ільков, голова ради Запорізької обласної організації Союзу юристів України, віцепрезидент Всесвітнього юридичного альянсу, кандидат юридичних наук Валерій Біленко. За результатами оцінювання роботи команд експертним журі призові місця розподілено таким чином: Диплом І ступеня: Академія державної пенітенціарної служби. Диплом ІІ ступеня: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ. Диплом ІІІ ступеня: Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Львівський державний університет внутрішніх справ, Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, Університет митної справи та фінансів. Спеціальними відзнаками нагороджено команди Університету Аугсбурга (Німеччина), Національної академії внутрішніх справ – «За актуальність проєкту»; Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – «За креативність проєкту»; Національної академії Національної гвардії України – «За внесок у зміцнення інформаційної безпеки»; Національного університету «Запорізька політехніка» – «За внесок в утвердження демократії»; Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка – «За внесок у зміцнення верховенства права»; Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» – «За внесок у забезпечення гуманізму».