«Особливості огляду місця події в умовах воєнного стану»: факультативне заняття для курсантів ДДУВС

Курсанти ННІППФПНП ДДУВС відвідали факультативне заняття на навчально-тренувальному полігоні «Розслідування воєнних злочинів» з дисципліни «Кримінальний процес» за темою: «Особливості огляду місця події в умовах воєнного стану».

Факультативне заняття провела доцент кафедри кримінального процесу та стратегічних розслідувань, к.ю.н., доцент Аліна ГАРКУША. Здобувачі відпрацьовували навички під час проведення огляду місця події ракетного обстрілу, а також вивчали особливості документування воєнних злочинів.

У ході заняття курсанти працювали за двома фабулами: огляд місця ракетного обстрілу та огляд місця масового поховання людей. Майбутні правоохоронці, перебуваючи в складі слідчо-оперативної групи, навчалися особливостям реагування на воєнні злочини, засвоювали роль окремих учасників групи у процесі проведення огляду, зокрема слідчого, оперуповноваженого, інспектора-криміналіста, спеціаліста-вибухотехніка. За результатами опрацювання фабул курсанти мали провести слідчу (розшукову) дію та скласти відповідний процесуальний документ.

«Під час заняття увагу акцентовано на змінах до Кримінального процесуального кодексу України, які пов’язані із введенням на території України воєнного стану. Наприклад, при наявності загрози життю чи здоров’ю учасників кримінального процесу на місці події, слідчий має право провести відповідний огляд без залучення понятих. Сам порядок проведення досудового розслідування в умовах воєнного стану є диференційованим, тож правоохоронцям в окремих випадках необхідно застосовувати відповідні норми кримінального процесуального законодавства, з метою забезпечення безпеки учасників слідчих (розшукових) дій, допоки діє воєнний стан», – відзначила доцент кафедри кримінального процесу та стратегічних розслідувань ДДУВС Аліна ГАРКУША.