У відповідності із стратегією розвитку ДДУВС, завданням відділення міжнародного співробітництва є безперервний розвиток міжнародних зв’язків університету та налагодження співпраці з закладами освіти аналогічного спрямування, включаючи участь здобувачів вищої освіти у програмах академічної мобільності. З урахуванням процесів інтеграції України у європейський та світовий простір визначено головні вектори міжнародного співробітництва, які спрямовані на вивчення досвіду правоохоронної діяльності країн Європи. Партнерами університету у проведенні спільних заходів є міжнародні організації Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Консультаційна Місія Європейського союзу в Україні, Асоціація Європейських Поліцейських коледжів (АЕРС), Агентство Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів (CEPOL).
Студенти ННІ Права та інноваційної освіти мають змогу навчатися за програмами академічного обміну в університетах партнерах ДДУВС: Яна Кохановського (Польща) та Вітаутаса Великого (Литва), Університеті Іоанна Олександра Куза та Університеті економічних досліджень у Бухаресті (Румунія). До освітнього процесу ДДУВС активно запрошуються іноземні лекторі, які проводять відкриті лекції, беруть участь у бінарних заняттях для студентів та курсантів.
Вперше у 2022 році ДДУВС став учасником міжнародного консорціуму проєкту, що виграв фінансування від Європейського Союзу для реалізації проєкту SimS «Впровадження симуляційних технологій та сценарно-орієнтованого навчання в освітній процес» програми ЄС ЕРАЗМУС+ КА2 з розвитку потенціалу вищої освіти, ID пропозиції 101061702. В межах проєкту в університету облаштовано сучасний центр домедичної допомоги, розроблені кейси за методом сценарно-орієнтованого навчання для поліцейських «Перші на місці».
Продовжується співпраця з CEPOL з організації фахового підвищення кваліфікації викладачів, офіцерів поліції, які мають змогу проходити фахові тренінги за участю міжнародних інструкторів у інтернаціональних групах.
ДДУВС є реципієнтом двох проєктів міжнародної технічної допомоги, що фінансуються Європейським Союзом: «Операційна підтримка у наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки України (2021-2024 рр)», виконавець Консультативна місія Європейського Союзу в Україні, реєстраційна картка № 4827-10; «Посилення спроможностей національних партнерів для зміцнення кіберстійкості», виконавець ОБСЄ через Спеціального представника Головування – Координатора проєктів ОБСЄ, номер проєкту 1102477, реєстраційна картка № 5441. Проєкт міжнародної технічної допомоги «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» фінансується Урядом Японії через Посольство Японії в Україні, виконавець Програма розвитку ООН в Україні, номер проєкту 01002045 реєстраційна картка № 5636-01.
З 2022 року ДДУВС є членом Міжнародної Асоціації Університетів (IAU), одночасно приєднавшись до Світової бази даних вищої освіти (WHED), прийнятий до Європейського консорціуму політичних досліджень (ECPR), однієї з провідних європейських академічних асоціацій, що займається просуванням області політичних наук та яка об’єднує науковців з різних країн. Університет увійшов у два міжнародних рейтингу: QS World University Rankings та Times Higher Education Impact Rankings.
У 2024-2025 навчальному році основними напрямами роботи відділення є:
– встановлення та реалізація можливостей співробітництва у рамках міжнародних асоціацій та дійсних угод про співпрацю;
– пошук партнерів для реалізації спільних проєктів у сфері освіти та наукових досліджень;
– інформування наукової спільноти університету про міжнародні заходи, конкурсні можливості, що є актуальними за програмами фінансування Європейського Союзу, міжнародних фондів та інституцій, а також урядів європейських країн;
– формування основних напрямів міжнародного співробітництва університету з врахуванням особливостей сучасної державної політики розвитку міжнародних відносин;
– координація участі працівників структурних підрозділів Дніпровського державного університету внутрішніх справ у розробці та реалізації спільних наукових досліджень з науковими установами та закладами вищої освіти закордонних країн та міжнародних організацій тощо.