Модельне судове засідання: заняття для курсантів із фахівцем-практиком

У Дніпровському державному університеті внутрішніх справ проведено модельне судове засідання у навчальній залі судових засідань за участі судді Новокодацького районного суду міста Дніпро Максима ТАУСА.

Захід пройшов в межах відпрацювання практичних занять з навчальної дисципліни «Адміністративний процес», метою якого було визначення особливостей проведення судового засідання щодо розгляду адміністративних справ про керування особою транспортним засобом в статті сп’яніння, як досить поширеної в практиці діяльності поліції та складної для оформлення і розгляду категорії адміністративних справ.

У процесі змодельованого судового засідання – за визначеною фабулою – курсанти продемонстрували знання адміністративно-деліктного законодавства, представляючи позиції як учасники провадження, складали і надавали суду для оцінки процесуальні документи з оформлення матеріалів справи, надавали докази та наводили доводи на вимогу суду.

В підсумку заняття суддею були оголошені рішення, які він би ухвалив з огляду на надані матеріали справи і докази, а також вказав на основні процесуальні помилки, проаналізував складні ситуації, які виникають під час розгляду даної категорії справ, та надав поради й рекомендації.