Інформація про університет

Дніпровський державний університет внутрішніх справ є закладом вищої освіти МВС України зі специфічними умовами навчання. За час свого існування заклад пройшов шлях від Дніпропетровської спеціальної середньої школи міліції до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, який було засновано 8 вересня 2005 року. У травні 2024 року наказом МВС від 08.05.2024 № 298 університет було перейменовано на Дніпровський державний університет внутрішніх справ.

На сьогодні ДДУВС є одним із провідних закладів вищої освіти у системі МВС. Кількість випускників у статусі закладу вищої освіти – понад 35 тисяч.

Основними навчальними підрозділами є 2 навчально-наукових інститути, 2 факультети, інститут післядипломної освіти та заочного навчання. Освітню та наукову діяльність університету забезпечують 20 кафедр. Університет відповідно до ліцензії проводить підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями: 051 Економіка, 053 Психологія, 073 Менеджмент, 081 Право, 262 Правоохоронна діяльність, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. Здобувачам запропоновані загально-юридичні дисципліни та спеціальні дисципліни, які викладаються виключно у закладах вищої освіти МВС. ДДУВС забезпечує повний цикл підготовки.

У 2024 році на базі ДДУВС як окремий структурний підрозділ розпочав роботу Дніпровський ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС. У ліцеї навчаються діти загиблих, поранених або зниклих безвісти працівників та військовослужбовців органів системи МВС й Сил безпеки та оборони України, а також діти учасників бойових дій. Перший набір ліцеїстів склав 150 осіб.

Університет впроваджує рівноправність, свободу та безбар’єрне середовище для навчання, надаючи освітні послуги, що базуються на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників. У рамках «Національної стратегії з безбар’єрності» у закладі освіти створені належні умови для комфортного навчання здобувачів з інвалідністю. На базі закладу у рамках ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів» працює Автошкола для осіб з інвалідністю, яка здійснює підготовку водіїв із вадами опорно-рухового апарату, насамперед – військових, які отримали поранення та ампутації внаслідок агресії рф. В Автошколі на базі ДДУВС військові отримують водійські посвідчення категорії В та С1.

В університеті активно розвинутий напрям ветеранського спорту. З початку 2024 року досвідчені фахівці та тренери університету ведуть заняття із настільного тенісу, змішаних єдиноборств, волейболу сидячи, вогневої підготовки тощо. У такий спосіб університет сприяє всебічній підтримці ветеранів, забезпечуючи соціальну адаптацію та фізичну реабілітацію із урахуванням індивідуальних потреб.

Значна увага в роботі з особовим складом приділяється розвитку фізичної культури та спорту. З цією метою у ДДУВС створені всі умови для всебічного розвитку особистості. Щороку ДДУВС випускає спортсменів з числа здобувачів вищої освіти, які ще під час навчання отримують титули чемпіонів України, Європи та світу.

У зв’язку з викликами сьогодення посилено напрям військово-тактичної підготовки. Імплементовані програми з військово-професійної підготовки курсантів (вогнева, тактична та інженерна підготовки, топографія, тактична медицина), індивідуальна робота та робота в малих групах, системно проводяться тренінги для курсантів щодо гуманітарного розмінування. Курсанти ДДУВС регулярно залучаються для забезпечення охорони державного кордону та охорони публічної безпеки та порядку. Налагоджена співпраця з підрозділами Національної поліції України щодо посилення практичної складової шляхом залучення курсантів до роботи в підрозділах Національної поліції України.

З представниками Національної гвардії України проводяться спільні навчання щодо підвищення рівня військової підготовки та реагування в умовах, наближених до бойових.

Підготовка курсантів ДДУВС посилена курсами тактичної медицини, військово-професійної підготовки, підготовки операторів БПЛА, підготовкою до роботи з особами з ПТСР. Знання та навички фахівців, які мають досвід роботи на деокупованих територіях, активно впроваджуються в освітній процес.

На території університету облаштовані навчально-тренувальні полігони: «Протидія організованій злочинності та корупції», «Запобігання та протидія домашньому насильству», «Тактичне містечко», полігон тактичної медицини, «Безпека дорожнього руху», «Кризова кімната, дружня до дитини», слідчо-криміналістичний полігон, «Автомобіль зі слідами влучання куль та уламків», «Місце поховання», «Місце масового розстрілу», «Місце руйнування об’єкту цивільної інфраструктури», «Місце артобстрілу», «Місце залишків боєприпасів та вибухових предметів», «Катівня». Облаштовані також навчальна аудиторія з ідентифікації вибухонебезпечних предметів, Центр діджиталізації, Центр кібербезпеки, кібергігієни та протидії кібербулінгу, психотренінговий центр.

В умовах російської агресії важливим аспектом діяльності є національно-патріотичне виховання:

• проведення зустрічей військовослужбовців та ветеранів війни зі здобувачами та ліцеїстами з метою підвищення престижу військової служби, культивування ставлення до військовослужбовця як до захисника Вітчизни;

• створення в університеті стендів, куточків пам’яті з метою увічнення пам’яті героїв, які загинули;

• організація та проведення патріотичних акцій;

• організація донорської та волонтерської допомоги (здача крові, виготовлення маскувальних сіток, окопних свічок, допомога у лікарнях тощо).

Невід’ємним компонентом освітньої діяльності є науково-дослідна та міжнародна діяльність:

• акцент в галузі науково-дослідних робіт перенесений на вирішення нагальних практичних проблем захисту законності та правопорядку, захисту критичної інфраструктури, реалізації інноваційних проєктів;

• збільшення питомої ваги досліджень, що проводяться університетом на замовлення практичних підрозділів МВС та НПУ, впровадження результатів науково-дослідних робіт в практичну діяльність відповідних підрозділів;

• залучення міжнародних експертів та фахівців для підвищення компетенції викладачів з урахуванням вимог до підготовки поліцейських в період дії правового режиму воєнного стану.

Дніпровський державний університет внутрішніх справ гнучко реагує на виклики сьогодення та працює на випередження, ефективно впроваджуючи необхідні елементи в освітній процес підготовки майбутніх правоохоронців.

Правила прийому, умови вступу, терміни та вартість навчання
 


14 216