Універсальний тренінг із психічного здоров’я для навчання фахівців першої лінії контакту у ДДУВС

Новини університету

Тренінг розроблено в межах українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», який підтримує впровадження реформи сфери охорони психічного здоров’я в співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.

Фахівцями першої лінії контакту є працівники поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, соціальних служб, центрів зайнятості, закладів освіти, дозвілля для дітей та дорослих, а також представники духовенства.

Тренінг провели завідувач відділення психологічного забезпечення ДДУВС Сергій ВИШНЕВСЬКИЙ та старший інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Дніпропетровській області, майор поліції Наталія ЯЗАН. Захід відбувся за підтримки керівництва ДДУВС, зокрема – помічниці ректора з гендерних питань Лариси НАЛИВАЙКО.

Зважаючи на свої професійні обов’язки, поліцейські як фахівці першої лінії контакту працюють із людьми, що перебувають у складних життєвих ситуаціях, переживають сильні емоції та потребують підтримки. Тренінг спрямований на підвищення обізнаності учасників щодо теми психічного здоров’я та розладів. У ході навчання учасники ознайомилися з принципами розпізнавання психічних розладів, навичками підтримки та скеровування осіб, які мають психічні розлади або перебувають у кризових станах.

Зміст тренінгу адаптовано до специфіки роботи поліцейських та інших фахівців, які щодня взаємодіють із різними групами населення. Всі алгоритми первинного реагування, включені до тренінгу, розроблено з урахуванням настанов Національного інституту якості охорони здоров’я Великобританії (NICE), рекомендацій Програми подолання розривів у сфері психічного здоров’я ВООЗ (mhGAP) та керівництва з першої допомоги з психічного здоров’я австралійської організації Mental Health First Aid (MHFA). Також алгоритми розроблено у відповідності з іншими міжнародними стандартами, що ґрунтуються на доказових практиках.

 

 


31