У ДДУВС відкрито навчання з реалізації Програм для кривдників для ОТГ Дніпропетровської області

Наукові та науково-практичні заходи ДДУВС з питань гендерної політики, Новини університету

До участі у заході долучилися працівники соціальних служб, поліцейські офіцери громад, психологи та інші фахівці. Курс із п’яти тренінгів присвячений вивченню програм для зміни або виправлення поведінки осіб, які вчинили домашнє насильство.

Дніпровським державним університетом внутрішніх справ спільно з Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією, за підтримки Міністерства внутрішніх справ України, організовано проведення навчання для фахівців 86 об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області, до компетенції яких належить реалізація Програм для кривдників.

Захід відкрили: Олександр МОРГУНОВ, ректор Дніпровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції; Надія ЗАДОРОЖНА, заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації; Ольга ПЕРУНОВА, заступник начальника Управління моніторингу дотримання прав людини – начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності Міністерства внутрішніх справ України, доктор філософії у галузі права. Модератором заходу виступила Лариса НАЛИВАЙКО, помічник ректора університету з гендерних питань, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України наголосила, що розроблення та впровадження програм для кривдників має сприяти запобіганню повторним випадкам правопорушень та викорінення явища насильства, що відповідає міжнародним приписам законодавства, зокрема, ст. 16 Стамбульської конвенції. Лектор першого тренінгу Аліна ГАРКУША, доцент кафедри кримінального процесу ДДУВС, тренер з питань сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, кандидат юридичних наук, доцент, майор поліції акцентувала увагу на новаціях законодавства у сфері гендерно зумовленого насильства, відповіла на проблемні питання учасників заходу, зауважила, що мета таких програм – допомогти кривднику не лише зрозуміти свою насильницьку поведінку, її прояви, причини виникнення та наслідки, що настають у зв’язку з цим, а й не повторювати її в майбутньому.

З виступами і експертними коментарями у тренінгу взяли участь: Лілія КАЛИТЮК, директор Дніпропетровського обласного центру соціальних служб; Олеся БІЛЬКО, начальник відділу підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг Дніпропетровського обласного центру соціальних служб; Наталія ЯЗАН, старший інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, майор поліції; Сергій ВИШНЕВСЬКИЙ, завідувач відділення психологічного забезпечення ДДУВС, Цагік ОГАНІСЯН, старший науковий співробітник Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем забезпечення прав осіб, які постраждали від війни ДДУВС, кандидат юридичних наук, доцент; Катерина МІТЧЕНКО, старший викладач кафедри психології, соціології та педагогіки ДДУВС, експерт в галузі протидії домашньому насильству та мобінгу, практичний психолог, гейткіпер, супервізор в полімодальному підході, психотерапевт у навчанні (Conconans Therepy). Анжеліка МОРОЗ, психолог відділення психологічного забезпечення ДДУВС.

 

 


77