«Формування національної ідентичності через декоративне мистецтво»: майстер-клас для учнів Дніпровського ліцею МВС

Ліцей МВС

Національно-патріотичний захід проведено учнями КЗ «Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури» ДОР» для здобувачів Дніпровського ліцею МВС.

Гостей представив директор Дніпровського ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС Кирило НЕДРЯ. Презентацією елементу нематеріальної культурної спадщини захід відкрила начальник управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради, голова громадської організації, акредитованої ЮНЕСКО для надання консультативної допомоги, кандидат наук з державного управління Лілія ГИРЕНКО.

До заходу долучилися помічник ректора державного університету з гендерних питань, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса НАЛИВАЙКО та срібна призерка Олімпійських ігор з академічного веслування, директор «Школи вищої спортивної майстерності», кандидат наук з фізичного виховання та спорту, Заслужений майстер спорту України Діна МІФТАХУТДІНОВА.

Проводила майстер-клас народна майстриня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член «Творча спілка «Мистецька скарбничка», викладач спеціальних дисциплін Марина ГОЛОВКО. Зокрема майстриня акцентувала увагу на тому, що у 2013 році ЮНЕСКО включило Петриківський розпис до списку нематеріальної культурної спадщини людства, що сприяло популяризації розпису на міжнародному рівні, і тепер петриківський розпис є символом української культурної ідентичності. Крім того, цей вид народного розпису вирізняється яскравими кольорами, плавними лініями та візерунками, що зображають рослинні й фантастичні мотиви: квіти, листя, ягоди, птахів. Для розпису часто виконують спеціальні пензлі з котячої шерсті або малюють пальцями, що дозволяє створити унікальні мазки і деталі.

У процесі творчості учасники ознайомились з українською культурою, історією та традиціями, що зробило майстер-клас ще цікавішим та пізнавальним. Під час заходу учні ліцею опанували техніки декоративного мистецтва, практику малювання основних елементів петриківського орнаменту та створили власні композиції. По завершенні майстер-класу кожен учасник залишив собі роботу, створену власноруч.

 

 


114