Що таке гендерно обумовлене насильство та як йому протидіяти, розбирали курсанти ДДУВС на тренінгу та на факультативі. Заходи проведено в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Тренінг для курсантів 2 курсу ННІ права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції проведено завідувачкою навчально-наукової лабораторії з дослідження проблем протидії організованій злочинності та корупції Вітою Мороз. Під час заняття курсантам доведено поняття гендерно обумовленого насильства, визначено алгоритм протидії та адміністративну відповідальність для таких кривдників. Віта Мороз наголосила, що гендерне насильство є механізмом встановлення гендерних режимів – влад між гендерними групами.
«Встановлення влад не обов’язково означає насильницькі дії, адже влади можуть встановлюватись дискурсивно, без прямого насильства. Але гендерне насильство є завжди виявом гендерної влади», – підкреслила професорка.
Факультатив для курсантів 3-го курсу ННІ права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції отримав назву «Гендерно зумовлене насильство: протидія та запобігання. Мобінг».
Під час заняття курсанти обговорили, що причинами гендерно обумовленого насильства є гендерні стереотипи, які живуть у суспільствах, де панують сталі уявлення про жіночі та чоловічі гендерні ролі або ж патріархальні цінності. Проте це не означає, що з проявами такого виду насильства не стикаються жінки у розвинених країнах. Також наголосили, що від гендерно обумовленого насильства можуть страждати представники обох статей.
Попри воєнний стан, проблема домашнього насильства в Україні не втрачає своєї актуальності. Тож одним зі ключових завдань для майбутніх правоохоронців стане ефективна протидія та попередження таких випадків, захист потерпілих та справедливе покарання для порушників.
— 206