В університеті з початку повномасштабного вторгнення здійснюються десятки ініціатив та свою активність в напрямку волонтерської діяльності проявили наші здобувачі вищої освіти та працівники.
Волонтерські заходи здійснюються за такими напрямками:
Участь у гуманітарних проектах, акціях
За час війни майже всі працівники та здобувачі вищої освіти університету долучалися до гуманітарних проєктів та акцій:
• участь у волонтерських заходах у складі благодійних організацій та благодійних фондів (сортування та видача гуманітарної допомоги категоріям населення, які цього потребують; участь у виробництві маскувальних сіток, окопних свічок, спальних мішків, матраців та подушок для військових; формування продуктових наборів);
• збір гуманітарної допомоги для військових;
• допомога в облаштуванні лікарень;
• відвідування поранених військових.
У межах реалізації проєкту «Дружня підтримка» надавалась гуманітарна допомога громадам, постраждалим внаслідок підриву на Каховській ГЕС, підтримуються поранені захисники України.
Здобувачі вищої освіти працюють з волонтерським організаціям, молодіжними центрами, такими як Громадська організація «ПавуЧари», Громадська організація «Дуїт», Волонтерський центр при міській лікарні №6, притулок для тварин «Ковчег», штаб допомоги «Куст», Благодійний фонд «Сокіл», Благодійний фонд «TAPS».
Студентська рада університету співпрацює з органами соціального захисту населення Дніпровської міської ради та бере участь у координаційній діяльності штабу волонтерів Дніпра при Центрі територіальної оборони міста СпівДіяХаб-Дніпро.
Здобувачі вищої освіти беруть активну участь у заходах з інформаційної протидії у кіберпросторі – розповсюдження «фейкових» та пропагандиських груп, чатів, новин в інформаційному просторі, а також на власних сторінках у соцмережах вони розповсюджують інформацію про події в Україні, висвітлюють новини, пишуть коментарі до неправдивої інформації.
В університеті також реалізовуються різні проєкти в підтримку Збройних Сил України: «Відвідай пораненого бійця», «Тренуйся та підтримуй Україну», «Крила», «Лист вдячності військовому», «Смілива гривня», «Подаруй тепло військовим».
Завдяки співпраці закладу вищої освіти та президентки ГС «Дніпровський медичний кластер», директорки Благодійного фонду «Генофонд майбутнього» Ганни Кириченко в ДДУВС реалізується українсько-американська програма «Be Brave Like Ukraine». Ключова мета проєкту – забезпечення гуманітарних потреб підрозділів ЗСУ, МВС, ДСНС, МОЗ, а також вирішення гуманітарних потреб вразливих груп серед цивільного населення в умовах повномасштабної агресії рф на території України. Надається благодійна допомога у вигляді спецодягу, спецзасобів, засобів медичного призначення.
Донорство
Працівники та здобувачі вищої освіти університету активно долучаються до благодійної ініціативи зі здачі крові для військових Збройних Сил України, а також постраждалих та поранених від бойових дій.
Надання юридичних консультацій та психологічної допомоги.
За підтримки Радника-уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альони Вербицької в університеті відкрито Консультаційний центр з питань захисту прав і свобод захисників України. В рамках юридичної клініки «Істина» при ДДУВС також надаються безкоштовні юридичні консультації для громадян.
На базі ДДУВС функціонує відділення психологічного забезпечення, фахівці якого проводять кризове консультування, психопрофілактичну роботу, надають психологічну допомогу. Особлива увага приділяється військовослужбовцям та членам їх родин.
Волонтерский фронт ДДУВС – це робити те, що вмієш найкраще, аби допомогти своїй країні: для здобувачів та працівників – це про допомогу ЗСУ, лікарням, переселенцям, людям з тимчасово окупованих територій, та всім, хто цього потребує.
— 246