Захист прав дітей: вебінар для студентів ДДУВС

Студенти юридичної клініки «Істина», що діє на базі ДДУВС, відвідали онлайн-вебінар з питань захисту прав дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Захід організовано за участі ГО «Стабілізейшен Суппорт Сервізес».

Спікеркою виступила юрист громадської організації Олена Демʼяненко. У ході лекції вона ознайомила слухачів із основним законодавством, яке стосується прав дитини, окреслила історичний розвиток самого поняття про права дитини, у тому числі в галузі міжнародного права. Студенти обговорили актуальні питання щодо забезпечення прав дітей ВПО (зокрема, на освіту), а також проблеми статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Учасниками заходу розглянуто права та обовʼязки органів та установ, що здійснюють соціальний захист дітей.

Здобувачі вищої освіти мали змогу задати лекторці ряд питань: розбирали особливості виплати аліментів військовослужбовцями, правила виїзду дітей за кордон тощо. Захід проведено з метою підвищення рівня знань студентів щодо механізму роботи прав дітей.