В ДДУВС відбувся Міжнародний форум «Припинення гендерно зумовленого насильства починається з тебе»

Наукові та науково-практичні заходи ДДУВС з питань гендерної політики, Новини університету

Форум проведено у межах міжнародної кампанії «16 днів активності проти гендерно зумовленого насильства» спільно з Консультативною Місією Європейського Союзу в Україні в очному форматі.

Форум об’єднав зусилля представників міжнародних організацій та громадських об’єднань навколо обговорення проблем гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, пов’язаного з конфліктом, особливо в умовах воєнного стану, роль чоловіків у запобіганні та протидії гендерно зумовленому насильству.

Від імені керівництва університету учасників міжнародного форуму привітав Ігор ЛУГОВИЙ, проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. З вітальними словами звернулися Мора О’САЛЛІВАН, заступниця голови Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні; Катерина ЛЕВЧЕНКО, Урядова Уповноважена з гендерної політики, докторка юридичних наук, професорка; Наталія НОВІКОВА, начальниця сектору забезпечення діяльності управління патрульної поліції в Полтавській області, членкиня правління Української асоціації представниць правоохоронних органів, капітан поліції.

Модераторами заходу були др. Гізела ДУЕТТІНГ, гендерна радниця – керівниця апарату Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та Лариса НАЛИВАЙКО, помічниця ректора Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ з гендерних питань, докторка юридичних наук, професорка, Заслужена юристка України.

Захід був проведений в інноваційному інтерактивному форматі, були присутні 150 учасників, які спільно зі спікерами активно дискутували щодо ролі поліції та громадськості, зокрема чоловіків та хлопців в припиненні гендерно зумовленого насильства.

Спікерами інтерактивних панелей були Осе ЯНСОН, представниця підрозділу поліції Консультативної місії Європейського Союзу; Єнс ван  ТРІХТ, Міжнародний експерт з питань ролі чоловіків і хлопців; Ольга ШУЛИК, координаторка Локалізаційної коаліції 1325 у м. Дніпро; Дар’я ПОЛИЧ, начальниця штабу полку поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, членкиня Української Асоціації Представниць Правоохоронних Органів, резервістка Департаменту Організації Об’єднаних Націй; Світлана СПАЖЕВА, голова Дніпропетровського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації Об’єднаних територіальних громад, заступниця голови Всеукраїнської асоціації Об’єднаних територіальних громад, очільниця платформи «З питань гендерної рівності»; Павло ГАРКАВЕНКО, начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції; Наталія НОВІКОВА, начальниця сектору забезпечення діяльності управління патрульної поліції в Полтавській області, членкиня правління Української асоціації представниць правоохоронних органів, капітан поліції; Наталія УРМАН, старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, капітан поліції; Маріанна МІЩЕНКО, директорка Дніпропетровського центру соціальної та психологічної допомоги.

На завершення заходу курсанти та студенти влаштували флешмоб «Не мовчи! Допоможи! Зупини гендерно зумовлене насильство!»

За результатами міжнародного форуму визначені напрямки міжвідомчої співпраці, обговорені законодавчі та правозастосовні проблеми, шляхи їх вирішення, окреслені сфери подальшої роботи, заплановано проведення спільних заходів наступного року.