Особливості здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності: бінарне практичне заняття

Заняття проведено в межах вивчення дисципліни «Кримінальний процес».

Професоркою кафедри кримінального процесу та стратегічних розслідувань майором поліції Вікторією Рогальською спільно з помічником начальника ГУНП в Дніпропетровській області полковником поліції Інною Власовою було проведено бінарне практичне заняття для курсантів 3 курсу.

Майбутні слідчі під час заняття мали змогу більше дізнатися про особливості здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності щодо неповнолітніх та малолітніх осіб, а також обговорити проблемні питання, які виникають у практичних працівників під час документування та доказування зазначених злочинів.

Під час заняття увагу курсантів також було зосереджено на підставах та процесуальному порядку проведення окремих слідчих (розшукових) дій в межах розслідування сексуального насильства щодо малолітніх осіб. Так, зокрема, курсанти мали змогу дізнатися та попрактикувати на навчальному полігоні університету «Кризова кімната, дружня до дитини» особливості проведення допиту малолітніх за методикою «Зелена кімната», обговорити із досвідченим практиком складнощі, що виникають під час проведення та фіксації цієї слідчої (розшукової) дії, а також ознайомитися із анатомічними ляльками, які використовуються при проведенні таких допитів.