Поводження з постраждалими від сексуального насильства внаслідок воєнної агресії рф в Україні

Наукові та науково-практичні заходи ДДУВС з питань гендерної політики, Новини університету

Захід проведено за ініціативи Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та організовано в межах проєкту «Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною».

Під час зустрічі розглянули питання надання допомоги під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій.

Проєкт реалізує Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.

З вітальними словами до учасників звернулися Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина ЛЕВЧЕНКО, ректор Національної академії Служби безпеки України Андрій ЧЕРНЯК, директор зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду Наталія КАРБОВСЬКА та керівники Дніпропетровської, Донецької, Сумської й Кіровоградської областей.

Регіональний захід відбувся за участі керівництва областей та представників профільних структур з Дніпропетровської, Донецької, Сумської та Кіровоградської областей та за участі національних експертів і представників місцевих громад. До зустрічі долучилися представники сектору безпеки та оборони, голови обласних та районних військових адміністрацій, експерти Українського жіночого фонду, Інформаційно-Консультативного Жіночого Центру, представники міжнародних та місцевих громадських організацій, структурних підрозділів облдержадміністрації, комунальних закладів тощо.

Участь взяли й представники Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ: помічник ректора з гендерних питань, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса НАЛИВАЙКО; професор кафедри кримінального процесу та стратегічних розслідувань Вікторія РОГАЛЬСЬКА та старший науковий співробітник Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності Цагік ОГАНІСЯН та інші.

Методичні рекомендації щодо поводження з особами, постраждалими від сексуального насильства внаслідок воєнної агресії рф для представників сектору безпеки та оборони передані для використання в освітньому процесі та практичних підрозділах.

 

 


196