Курсанти ДДУВС пройшли навчання від медіаторів Консультативної місії Європейського Союзу

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ завершився цикл тренінгів на тему «Медіація як інструмент вирішення дрібних кримінальних правопорушень». Навчання для здобувачів вищої освіти проводили представники КМЄС.

Протягом тижня курсанти ДДУВС вивчали основи конфліктології та один із її базових інструментів – медіацію: опановували теорію та проходили практичні кейси.

Заняття проводив досвідчений тренер Мартіньш Толс, радник КМЄС з питань належного врядування та кадрової політики (Латвія). Він запропонував курсантам реальні конфліктні ситуації з досвіду кількох країн. Після ознайомлення зі сценарієм майбутні правоохоронці виконували роль медіатора у конкретній справі, після чого разом долучалися до обговорень.

«Медіація – це посередництво у конфлікті між двома опонентами. Поліцейському потрібно володіти навичками медіації, адже вирішення конфліктів на початковому рівні економить і час, і ресурси всіх залучених сторін», – зазначив Мартіньш Толс.

Практичні кейси тренінгів охоплювали трудову, кримінальну та адміністративну сфери. Набуті знання допоможуть курсантам ефективно виявляти конфлікти у професійній діяльності, а за потреби – вчасно передавати їх сертифікованим медіаторам.

За результатами тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати. Співпраця КМЄС та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ націлена забезпечити здобувачів освітою та навичками, які відповідатимуть кращим стандартам Європейського Союзу.