У ДДУВС пройшов регіональний круглий стіл «Війна. Мир. Безпека»

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку. Захід об’єднав науковців Дніпра, Києва, Запоріжжя та інших регіонів України, а також здобувачів вищої освіти.

Круглий стіл відкрив проректор ДДУВС Ігор Луговий. Він зазначив, що в умовах повномасштабної російсько-української війни особливого значення набувають наукові дослідження безпекових викликів сучасності та питання боротьби українського народу проти загарбників.

Модератором круглого столу виступив завідувач кафедри міжнародних відносин та соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права та інноваційної освіти ДДУВС Олексій Халапсіс.

З доповідями виступили: доцент кафедри загальноправових та політичних наук Національного університету «Запорізька політехніка» Надія Бабарикіна; начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу Комунального закладу «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради Валентин Рибалка; старший науковий співробітник Музею історії Дніпра Юрій Берестень; професор кафедри міжнародних відносин та соціально-гуманітарних дисциплін ДДУВС Артур Маргулов; доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Аліна Землянська; доцент кафедри міжнародних відносин та соціально-гуманітарних дисциплін ДДУВС Ірина Єремєєва.

Під час засідання обговорювались питання згуртованості як риси українського громадянського суспільства, допомоги тимчасово переміщеним особам, типології сучасної російсько-української війни, безпекових викликів в умовах системної кризи сучасних міжнародних відносин та інші теми. Кожна доповідь супроводжувалась жвавими дискусіями.

Захід завершився виробленням змістовних рекомендацій щодо необхідності розробки конкретних моделей міжнародного співробітництва в умовах повномасштабної агресії російської федерації проти України, а також здійснення переоцінки ролі міжнародних організацій у вирішенні воєнних конфліктів.