Всеукраїнська науково-практична конференція «Юридична клінічна практика: становлення, сучасний стан та перспективи розвитку»

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ вшосте провів всеукраїнську конференцію, присвячену підтримці та розвитку юридичного клінічного руху.

Учасників конференції привітав перший проректор ДДУВС, доктор юридичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки, полковник поліції Олександр Юнін.

Понад 200 представників юридичного клінічного руху, центрів вторинної безоплатної правової допомоги, вчених у галузі права, політології та інших наук, представники громадських організації, здобувачі вищої освіти виявили зацікавленість проблемами правничої освіти, надання безоплатної правової допомоги, юридичної клінічної практики та надіслали тези доповіді.

З вітальним словом до учасників всеукраїнської конференції звернулися заступник начальника першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованої злочинності Офісу Генерального прокурора Ашот Гєворкян; перший проректор Дніпропетровського гуманітарного університету, керівник Юридичної клініки «Правова допомога» Тетяна Алфьорова; в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Сергій Соколов; в.о директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Лариса Кожемякіна; голова ради Запорізької обласної організації Союзу юристів України Валерій Біленко; членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України Марія Цип’ящук.

Учасниками обговорено проблеми створення та функціонування дієвої системи безоплатної правової допомоги в Україні, що залишаються актуальними вже протягом багатьох років. Їх вирішення особливо важливе в умовах війни, коли зросла потреба громадян у доступній правовій допомозі. В цій системі юрклінікам належить важливе місце.

Був представлений досвід юридичних клінік: «De Jure», «Захист» Національної академії внутрішніх справ; «Істина» Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ; «Правова допомога» Дніпропетровського гуманітарного університету; Запорізького національного університету та Харківського Національного університету внутрішніх справ.

Висловлені наукові погляди стануть підґрунтям розробки нової стратегії розвитку юридичного клінічного руху, яка великою мірою формує правову культуру і свідомість українського суспільства та нової генерації правників.